Vinařství s tradicí

Z tradice po otci Janovi, který dodnes rodině pomáhá ve vinicích, vzniklo v roce 1994 vinařství Jana Matouška.

Vinařství hospodaří integrovaným způsobem na čtyřech hektarech vinohradů v tratích U Kapličky, Železná, Purmice a na doplnění sortimentu a zvyšujícího se objemu výroby ještě další hrozny dokupuje v okolí Perné od vinohradníků, jejichž vinohrady a práci důvěrně zná. Vinohrady pocházejí částečně z restitucí, částečně je založili předci, poslední výsadby pocházejí z roku 1998.

Vítejte u nás...

Navštivte vinný sklep v Perné, který slouží pro degustace a ubytování hostů. Sklep má pravidelnou otevírací dobu, takže je možné přijít i bez ohlášení. Na degustaci se mohou do vinařství ohlásit skupiny do 12 lidí - návštěvníci se podle slov vinaře rádi vracejí nejen kvůli vínu, ale také kvůli pěknému prostředí degustačního sklepa a kvůli domácím zabijačkovým dobrotám.

Pohodlně ubytovat se může až dvanáct hostů, kteří si mohou posedět ve sklepě i bez přítomnosti majitele. K nejlepším vzorkům v posledních letech patří pravidelně Pálava, Sauvignon, Děvín, Dornfelder, Ryzlink vlašský z trati Železná. Velice oblíbený je také Hibernal, který se stal šampionem Festivalu otevřených sklepů na jaře 2013.

 

Víno z Vinařství Matouškovi

Ochutnejte naše vína ať už v prostředí vinného sklepa, nebo s přáteli u domácího krbu.

Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Hibernal, Pálava, Sauvignon, Aurelius, Tramín, Muškát moravský, Neuburg

Zweigletrebe, Svatovavřinecké, Modrý portugal, Frankovka, Cabernet moravia, André

 

Víno z vinařství Matoušek

Aktuální ceník vín

Ceny vín prodávaných v našem sklepě.